Thursday’s Viewing Picks

Thursday’s Viewing Picks

Fang's Bites

Thursday’s Viewing Picks

All Times Eastern

College Basketball
B1G Women’s Basketball Preview — Big Ten Network, 4 p.m.
College Basketball Live: ACC Coaches Roundtable — ESPNU, 6 p.m.
College Basketball Live: ACC Coaches Roundtable — ESPNU, 6:30 p.m.
College Basketball Live: Coaching Legends — ESPNU, 7 p.m.

College Football
MACtion
Ball State at Ohio — CBS Sports Network, 7 p.m.
Toledo at Western Michigan — ESPN2, 7 p.m.

Baylor at West Virginia — FS1, 7 p.m.
Georgia Tech at Virginia Tech — ESPN, 7:30 p.m.
Appalachian State at Georgia Southern — ESPNU, 7:30 p.m.

College Football Live — ESPN2, 5 p.m.
B1G Football & Beyond — Big Ten Network, 5 p.m.
College Football Countdown — ESPN, 7 p.m.
FS1 College Football Extra — FS1, 10:30 p.m.
College Football: Inside Slant — FS1, 11 p.m.

College Soccer
Men’s
Oregon State vs. San Diego State — Pac-12 Oregon, 6 p.m.
Washington vs. UCLA — Pac-12 Network/Pac-12 Washington/Pac-12 Los Angeles, 11 p.m.

Women’s
Virginia vs. North Carolina State — ACC Regional/Fox Sports Net, 6 p.m.
South Carolina vs. Texas A&M — SEC Network, 7 p.m.
Texas Tech vs. Texas — Fox Sports Net/Fox College Sports Pacific, 8 p.m.
Washington vs. Stanford — Pac-12 Network/Pac-12 Washington/Pac-12 Bay Area, 8 p.m.
Oregon vs. Arizona State — Pac-12 Oregon/Pac-12 Arizona, 8 p.m.
BYU vs. San Francisco — BYUtv, 9 p.m.
Auburn vs. Alabama — SEC Network, 9 p.m.
Washington State vs. Cal — Pac-12 Bay Area, 10 p.m.

eSports
eSports Athletes Rising: The FIFA 19 Contentintal Cup: From the City of Brotherly Love to the City of Love — FS1, 11:30 p.m.

Golf
PGA Tour
Sanderson Farms Championship, Country Club of Jackson, Jackson, MS

1st Round — Golf Channel, 2:30 p.m.

LPGA Tour
Taiwan Championship, Ta Shee Golf & Country Club, Taoyuan, Taiwan

1st Round — Golf Channel, 6 p.m. (same day coverage)

PGA Tour
WGC-HSBC Championship, Sheshan International Golf Club, Shanghai, Communist China

2nd Round — Golf Channel, 10 p.m.

MLB
Path to the Championship: World Series Games 1 & 2 — MLB Network, 4 p.m.
MLB Tonight — MLB Network, 6 p.m.

NASCAR
NASCAR America — NBCSN, 5 p.m.
Dale Jr. Download — NBCSN, 5:30 p.m.
NASCAR Race Hub — FS1, 6 p.m.

NBA
Cleveland at Detroit — NBA TV Canada/Fox Sports Ohio/Fox Sports Detroit, 7 p.m.
Portland at Orlando — NBC Sports Northwest/Fox Sports Florida, 7 p.m.
Boston at Oklahoma City — TNT/TSN3/Fox Sports Oklahoma, 8 p.m.
Denver at Los Angeles Lakers — TNT/TSN3/Spectrum SportsNet, 10:30 p.m.

The Jump — ESPN, 3 p.m.
The Starters — NBA TV, 6 p.m.
10 Before Tip — NBA TV, 6:30 p.m.
NBA GameTime — NBA TV, 7 p.m.
Inside the NBA — TNT, 1 a.m. (Friday)

NFL
Thursday Night Football, NRG Stadium, Houston, TX
Miami Dolphins at Houston Texans — Fox/NFL Network/Amazon, 8:20 p.m.

Good Morning Football live from London, England, United Kingdom— NFL Network, 7 a.m.
NFL Live — ESPN, 1:30 p.m.
TNF First Look — NFL Network, 3 p.m.
NFL Fantasy Live — NFL Network, 5 p.m.
NFL GameDay Kickoff live from NRG Stadium, Houston, TX — NFL Network, 6 p.m.
Fox NFL Thursday — Fox, 7:30 p.m.
Thursday Night Football Postgame Show — NFL Network, 11:30 p.m.
NFL Total Access — NFL Network, midnight

NHL
Montreal at Buffalo — TSN2/RDS/MSG Western New York, 7 p.m.
Nashville at New Jersey — Fox Sports Tennessee/MSG Plus, 7 p.m.
Philadelphia at Boston — Sportsnet 360/TVA Sports/NBC Sports Philadelphia/NESN, 7 p.m.
Columbus at St. Louis — Fox Sports Ohio/Fox Sports Midwest, 8 p.m.
Los Angeles at Minnesota — Fox Sports West/Fox Sports North, 8 p.m.
Anaheim at Dallas — Fox Sports Prime Ticket/Fox Sports Southwest, 8:30 p.m.
Pittsburgh at Calgary — AT&T SportsNet Pittsburgh/Sportsnet West, 9 p.m.
Washington at Edmonton — Sportsnet (East/Ontario)/Sportsnet One/NBC Sports Washington, 9 p.m.
Vancouver at Arizona — Sportsnet Pacific/Fox Sports Arizona, 10 p.m.

Hockey Central @ noon — Sportsnet One/NHL Network, noon
NHL Now — NHL Network, 4 p.m.
NHL Tonight: Pre-Game Skate — NHL Network, 6 p.m.
NHL Tonight — NHL Network, 7 p.m.
NHL Tonight: Bonus Coverage — NHL Network, 10 p.m.
On the Fly: Vancouver at Arizona Bonus Coverage — NHL Network, midnight
On the Fly — NHL Network, 1 a.m. (Friday)

Soccer
The Ligue 1 Show — beIN Sports, 6 p.m.
La Liga Show — beIN Sports, 6:30 p.m.
The Xtra — beIN Sports, 7 p.m.

Sports Talk
Boomer & Gio — CBS Sports Network, 6 a.m.
Golic & Wingo — ESPNews/ESPN2, 6 a.m.
Sport Today — BBC World News, 6:45 a.m.
SportsCenter:AM — ESPN, 7 a.m.
Morning Drive — Golf Channel, 7 a.m.
Get Up — ESPN, 8 a.m.
The Dan Patrick Show — Audience (AT&T U-Verse/DirecTV)/NBCSN, 9 a.m.
The Dan Le Batard Show With Stugotz — ESPNews, 10 a.m.
BTN Live — Big Ten Network, noon
The Rich Eisen Show — Audience (AT&T U-Verse/DirecTV)/AT&T SportsNet (Pittsburgh/Rocky Mountain)/Root Sports, noon
BYU Sports Nation — BYUtv, noon
The Jim Rome Show — CBS Sports Network, noon
SportsCenter — ESPN, noon
Sport Today — BBC World News, 12:45 p.m.
Outside the Lines — ESPN, 1 p.m.
Jalen & Jacoby — ESPN2, 2 p.m.
Tiki & Tierney — CBS Sports Network, 3 p.m.
The Will Cain Show — ESPNews, 3 p.m.
The Paul Finebaum Show — SEC Network, 3 p.m.
High Noon — ESPN, 4 p.m.
Highly Questionable — ESPN, 4:30 p.m.
Sport Today — BBC World News, 4:45 p.m.
Around the Horn — ESPN, 5 p.m.
Pardon the Interruption — ESPN, 5:30 p.m.
Fair Game With Kristine Leahy — FS1, 5:30 p.m.
SportsCenter — ESPN, 6 p.m.
Sport Today — BBC World News, 8:45 p.m.
Sport Today — BBC World News, 9:45 p.m.
SportsCenter at Night — ESPN, 10:30 p.m.
Titulares y Más — Telemundo, 11:35 p.m.
SportsCenter at Night With Scott Van Pelt — ESPN, midnight
Contacto Deportivo — Univision/Univision Deportes, midnight
TMZ Sports — FS1, 1 a.m. (Friday)

Tennis
ATP Tour
Erste Bank Open, Stadthalle, Vienna, Austria/Swiss Indoors, St. Jakobshalle, Basel, Switzerland

Round of 16 — Tennis Channel, 7 a.m.

Tennis Channel Live — Tennis Channel, 5 p.m.

WTA Tour
WTA Finals, Singapore Indoor Stadium, Singapore

Round Robin — beIN Sports, 7:30 a.m.
Round Robin Singles & Doubles — beIN Sports, 1:30 a.m. (Friday)

UEFA Europa League
Matchday 3
Group D, 
Constant Vanden Stock Stadium, Brussels, Belgium
R.S.C. Anderlecht vs. Fenerbahçe — Galavision, 12:30 p.m.

Group E, Estádio José Alvalade, Lisbon, Portugal
Sporting CP vs. Arsenal — Univision Deportes, 12:30 p.m.

Group F, Stadio San Siro, Milan, Italy
AC Milan vs. Real Betis — UniMás, 12:30 p.m.

Group G, Estadio de la Cerámica, Villarreal, Spain
Villarreal vs. Rapid Wien — UniMás, 2:50 p.m.

Group J, Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Seville, Spain
Sevilla vs. Akhisar Belediyespor — Galavision, 2:50 p.m.

Group J, Stade Maurice Dufrasne, Liege, Belgium
Royal Standard de Liege vs. FC Krasnodar — Univision Deportes, 2:50 p.m.

Fútbol Central — Galavision/UniMás/Univision Deportes, noon
Misión Europa — Univision Deportes, 5 p.m.

Black Friday Deals

More Sports

More Fang's Bites
Home